Damy, jakija ciahalisia z Łyčkoŭskimi, pa 1800 h.

Łyčkoŭskija Apanenty ŭ sudovym pracesie Data
Kazimir, łoŭčy aršanski Tyškievič 1699
Kazimir, łoŭčy aršanski Papłaŭski Karal, padstoli rečycki 1705
Kazimir, łoŭčy aršanski Šemiety 1706
Kazimir, łoŭčy aršanski Gramšterf Adam Michał, regient i łantvojt aršanski 1706
Kazimir, łoŭčy aršanski Pac / Perut Kataryna, kaštalanava połackaja 1710, 1716, 1717
Kazimir, łoŭčy aršanski Vulfavič Saŭl, žyd-arandatar adamaŭskaj karčmy
Bacalevič Hirša
1712
Jazep Niemirovič Kazimir 1715
Kazimir, łoŭčy aršanski Stabroŭski Ludvik, padčašy połacki 1716
Kazimir, łoŭčy aršanski Anackievič Piotra 1717
Kazimir, łoŭčy aršanski
Symon
Šemiet Lean, pisar ziemski aršanski
Chadačynski Piotra
Bahdanovič-Dvarecki Anastazi, miečny smalenski
1721
Francišak Chiałchoŭski 1728
Francišak Čašynski Kazimir 1728
Francišak Lachoŭskija 1728
Daniel Vonlar-Larski Vincent, suddzia ziemski aršanski 1728
Francišak Viarchnickija 1730,1736
Francišak Vyšynski Jakub 1730
Francišak, Symon, Daminik Viciebskaje vajavodztva, abvinavaŭca Klimašeŭski Stanisłaŭ 1732
Francišak, rotmistar JKV Baka Francišak
Isakovič Bazyl
1739
Łyčkoŭskija Stabroŭski Anufry, rotmistar aršanski 1740,1742
Symon Baraŭčynski Mikałaj 1742-1745
Anton Vajniłovičy 1742
Francišak, rotmistar JKV
Daminik
Załuskaja Franciška, kuchmistrava VKL 1742
Anton, łoŭčyc aršanski Pahoski Pavał, budaŭničy viciebski
Illič Jury, čašnik vaŭkavyski
1742-1745
Francišak, rotmistar JKV Rabinovič Mark, kupiec smalanski 1742
Łyčkoŭskija Navacki Aŭgust, starosta vyšahradzki (Wyszogrod -?) 1742
Symon Jacevič Maryjanna 1746
Anton, łoŭčyc aršanski Kaciucievič Francišak, rotmistar aršanski
Stabroŭski Anufry, rotmistar aršanski
1756,1757
Michał Šapoŭskija 1756
Anton, łoŭčyc aršanski Stabroŭski Anufry, rotmistar aršanski 1757
Michał Baratynskija 1759
Michał Vianglickija
Žylinski Kazimir
Zavackija
Padabied Michał
Tarasievičy
Traciak Ihnat
1761
Michał Jakavickija:
Ihnat, mastaŭničy j rotmistar aršanski
Anton, starosta jagielanski
1762
Anton Spasoŭskija, padčašyja vałynskija 1763
Andrej, łoŭčy staradubski Rabčyckija, skarbnikoŭskija aršanskija
Arachoŭskija, čašnikoŭskija ašmianskija
Jaščołd-Laščynskija
1763
Andrej, łoŭčy staradubski Judyckija, sudziejskija ziemskija rečyckija
Adyniec Tadevuš, haradničyc ašmianski
Malinoŭski Michał, stolnik (?) brasłaŭski
1764
Andrej, łoŭčy staradubski Rabčyckija, skarbnikoŭskija aršanskija 1765
Andrej, łoŭčy staradubski Laščynski Ihnat 1765
Michał Baratynskija
Ryki
Sakałoŭskija
1769
Łyčkoŭskija Adyncy j Małkievičy 1770
Michał Tarleckija, aboznavyja aršanskija 1770
Michał Graminski Kazimir
Stryhocki Jazep
1771
Michał Vajciachoŭskija
Gaŭronski Jazep
Ivanoŭski Kazimir
Kurča Anzelm, padstarosta aršanski
Malkievič Francišak
Manuvir Anton
Musnicki Benadykt
Navacki Ludvik, rotmistar aršanski
Sadoŭski Hekaš
Starykovič Daniel
Škultecki Kazimir
Špakoŭski Jazep
Štejna Ihnat
1771
Michał Ivanoŭski Kazimir, kam~k~ viciebski 1772
Michał Stankievičy 1774-75, 1777
Michał Kuroŭskija Floryjan i Anton, łoŭčavyja amścisłaŭskija
Piatelčyc Daminik
Kasoŭski Ludvik
Kanarski Jan
Aleksandrovič Jazep
1775
Michał Kuroŭski Anton, łoŭčyc amścisłaŭski, łoŭčy staradubski
Zakreŭski Jazep
Vialunski Francišak
Piatelčyc Daminik
Stanievič Jakub
Burba Jakub, vozny pravincyi aršanskaj
1775
Michał Kurč Anzelm, padstoli aršanski 1775
Michał Kuroŭskija Floryjan i Anton, łoŭčavyja amścisłaŭskija
Navacki Ludvik, suddzia pamiežny j rotmistar aršanski
1776
Michał Statkievičy
Vańkovičy, sudziejskija ziemskija vajavodztva mienskaha
1776
Michał Kuroŭskija Floryjan i Anton, łoŭčavyja amścisłaŭskija
Navacki Ludvik, rotmistar aršanski
Ihnatovič Jaŭchim, kamornik haradzienski j paručnik rasiejskich vojskaŭ
1776
Maryjanna i Eleanora Arcišeŭskija 1780
Jan, rotmistar aršanski Hurkovič Aron
Izraelovič Morduch
Kałmanovič Hurka
Marduchovič Kušel
Ellovič Lejba
1795

Jury Łyčkoŭski |