Гербы беларускае (вялікалітоўскае) шляхты

пачатковыя літары

Гербы на літары "С-Т"

С

Саколя

Герб Саколя

Антаневічы (А100)
Гарэцкія (Г102)

Самсон

Герб Самсон

(Вата)

Бутманы (Б263)
Былеўскія (Б291)
Валатоўскія (В35)
Вітакоўскія (В163)

Сас І

Герб Сас І

Аляшкевічы (А76-78)
Бабашынскія (Вг6)
Бачынскія (Б127)
Баярскія (Б130)
Беразоўскія (Б144)
Блажаевічы (Б172)
Блажэвічы (Б173,174)
Браткоўскія (Б195)
Браўчынскія (Вг10)
Брылеўскія (Б214)
Валасевічы (В32)
Вальмусы (В53)
Васінскія (В99)
Вітвіцкія (В164)
Гарачкі (Г70)
Гуйды-Тарнашынскія (Г253)
Сьвістуны (Аг103)
Шыльвінскія (Вг151)

Сас ІІ

Герб Сас ІІ (зьм.)

зьм.

Валасецкія (В33)

Стары Конь

Герб Стары Конь

Бутвілоўскія (Б271)

Стрэмя

Герб Стрэмя

Буржынскія (Б253-255)
Бучынскія (Б273,274)
Вайніцкія (В13)
Войнічы (В184,186)

Анкудовічы (А97)
Ботвіты (Б188)
Гамаліцкія (Г44)
Гарбатоўскія (Г73-77)
Гарбоўскія (Г84)
Дзяржэнскія (Аг32)

Сухакомнаты

Герб Сухакомнаты

Аўлачымскія (А183)
Беластоцкія (Б137)
Гамскія (Г51)
Рыдзеўскія (Аг89)

Сцыпіён

Герб Сцыпіён (зьм.)

зьм.

Шчарбінскія (Вг146)

Сыракомля

Герб Сыракомля

Андрусевічы (А90)
Булыгі-Булаты (Б243)
Булгакі (Б244-248)
Булгакі (Вг12)
Ваўчэцкія (В117)
Вялічкі (В228)
Галубоўскія (Г38)
Голубы (Г168-170)

Сыракомля

Герб Сыракомля (зьм.)

зьм.

Вайніловічы (В9-12)

Сыракомля

Герб Сыракомля (зьм.)

зьм.

Андраноўскія (А85)

Сыракомля

Герб Сыракомля (зьм.)

зьм.

Вялічкі (Аг109)

Сьвенчыц

Герб Сьвенчыц

Губінскія (Г245)

Сьверчак

Герб Сьверчак

Басаржэўскія (Б117)

Сьвінка

Герб Сьвінка

Браўны (Б196)

Сьлепарод

Герб Сьлепарод (зьм.)

зьм.

Занкевічы (Вг166)

Альшэўскія (А66-69)
Апокі (А113)
Астроўскія (А176)
Багенскія (Б32)
Балвановічы (Б58)
Бразоўскія (Б209)
Буйвіды (Б231)
Буйкі (Б232)
Вайцяхоўскія (В26)
Ваўрэцкія (В113)
Відманты (В140)
Вырыкоўскія (В206)
Вярбіцкія (В237)
Гансеўскія (Г55)
Гаркушы (Г92)
Горнічы (Г178)
Гранкоўскія (Г201)
Гуркі (Г258)
Гутоўскія (Г282)
Гутоўскія (Вг39)
Гяндзьвілы (Г302)
Дыбоўскія (Аг29)
Дзеражынскія (Аг31)
Драздоўскія (Аг27)
Златагурскія (Вг173)
Зэгздры (Вг172)
Кражынскія (Вг69)
Урублеўскія (Вг163)
Юшкоўскія (Вг48,49)

Сьцібла

Герб Сьцібла

Сьціблы (Ог94)

Сялянка

Герб Сялянка

Сялянкі (Аг96)


Т

Тапор

Герб Тапор

(Старжа)

Акаловы (А44,45)
Анцыпы (А109)
Асалінскія (А149)
Бабічы (Б5)
Бакеі (Б51)
Балтрамевічы (Б62)
Белавескія (Б135)
Брэскія (Б210)
Бутрымовічы (Б267)
Грабоўскія (Г185)
Грыцэвічы-Ўжумецкія (Г243)
Якубоўскія (Аг42)

Тарнава

Герб Тарнава

Барычэўскія (Б114)
Вяроўскія (В239)

Тачала

Герб Тачала

Гайдукевічы (Г14)

Топач

Герб Топач

Батурэвічы (Б118)
Будніцкія (Б226)

Трубы

Герб Трубы

Ваўкі (В107)
Вінчы (В157,158)
Вінярскія (В159)
Войны (В189,190)
Гінтаўты-Дзевялтоўскія (Г142-143)
Гяковічы (Г301)
Садкоўскія (Аг92)
Трубіны (Вг153)

Трубы

Герб Трубы (зьм.)

зьм.

Петрусевічы (Вг103)

Тры Зрэмбы

Герб Тры Зрэмбы

Баўр-Батуржыцкія (Б119)

Будкевічы (Б224,225)
Буткевічы (Б259-261)
Буткевічы (Аг17)
Буткевічы (Вг13)
Бэткі (Б159)
Відгінты (В139)
Гурскія (Г265)

Трэска

Герб Трэска (зьм.)

зьм.

Траскоўскія (Вг154)

Тупая Падкова

Герб Тупая Падкова

Астроўскія (А177,178)