Дамы, якія цягаліся з Лычкоўскімі,
па 1800 г.

Лычкоўскія Апанэнты ў судовым працэсе Дата
Казімір, лоўчы аршанскі Тышкевіч 1699
Казімір, лоўчы аршанскі Паплаўскі Караль, падстолі рэчыцкі 1705
Казімір, лоўчы аршанскі Шэметы 1706
Казімір, лоўчы аршанскі Грамштэрф Адам Міхал, рэгент і лантвойт аршанскі 1706
Казімір, лоўчы аршанскі Пац / Пэрут Катарына, кашталянава полацкая 1710, 1716, 1717
Казімір, лоўчы аршанскі Вульфавіч Саўл, жыд-арандатар адамаўскай карчмы
Бацалевіч Гірша
1712
Язэп Неміровіч Казімір 1715
Казімір, лоўчы аршанскі Стаброўскі Людвік, падчашы полацкі 1716
Казімір, лоўчы аршанскі Анацкевіч Пётра 1717
Казімір, лоўчы аршанскі
Сымон
Шэмет Леан, пісар земскі аршанскі
Хадачынскі Пётра
Багдановіч-Дварэцкі Анастазі, мечны смаленскі
1721
Францішак Хялхоўскі 1728
Францішак Чашынскі Казімір 1728
Францішак Ляхоўскія 1728
Даніэль Вонляр-Лярскі Вінцэнт, суддзя земскі аршанскі 1728
Францішак Вярхніцкія 1730,1736
Францішак Вышынскі Якуб 1730
Францішак, Сымон, Дамінік Віцебскае ваяводзтва, абвінаваўца Клімашэўскі Станіслаў 1732
Францішак, ротмістар ЯКВ Бака Францішак
Ісаковіч Базыль
1739
Лычкоўскія Стаброўскі Ануфры, ротмістар аршанскі 1740,1742
Сымон Бараўчынскі Мікалай 1742-1745
Антон Вайніловічы 1742
Францішак, ротмістар ЯКВ
Дамінік
Залуская Францішка, кухмістрава ВКЛ 1742
Антон, лоўчыц аршанскі Пагоскі Павал, будаўнічы віцебскі
Ільліч Юры, чашнік ваўкавыскі
1742-1745
Францішак, ротмістар ЯКВ Рабіновіч Марк, купец смалянскі 1742
Лычкоўскія Навацкі Аўгуст, староста вышаградзкі (Wyszogrod -?) 1742
Сымон Яцэвіч Марыянна 1746
Антон, лоўчыц аршанскі Кацюцевіч Францішак, ротмістар аршанскі
Стаброўскі Ануфры, ротмістар аршанскі
1756,1757
Міхал Шапоўскія 1756
Антон, лоўчыц аршанскі Стаброўскі Ануфры, ротмістар аршанскі 1757
Міхал Баратынскія 1759
Міхал Вянгліцкія
Жылінскі Казімір
Завацкія
Падабед Міхал
Тарасевічы
Трацяк Ігнат
1761
Міхал Якавіцкія:
Ігнат, мастаўнічы й ротмістар аршанскі
Антон, староста ягелянскі
1762
Антон Спасоўскія, падчашыя валынскія 1763
Андрэй, лоўчы старадубскі Рабчыцкія, скарбнікоўскія аршанскія
Арахоўскія, чашнікоўскія ашмянскія
Яшчолд-Ляшчынскія
1763
Андрэй, лоўчы старадубскі Юдыцкія, судзейскія земскія рэчыцкія
Адынец Тадэвуш, гараднічыц ашмянскі
Маліноўскі Міхал, стольнік(?) браслаўскі
1764
Андрэй, лоўчы старадубскі Рабчыцкія, скарбнікі аршанскія 1765
Андрэй, лоўчы старадубскі Ляшчынскі Ігнат 1765
Міхал Баратынскія
Рыкі
Сакалоўскія
1769
Лычкоўскія Адынцы й Малкевічы 1770
Міхал Тарлецкія, абознавыя аршанскія 1770
Міхал Грамінскі Казімір
Стрыгоцкі Язэп
1771
Міхал Вайцяхоўскія
Гаўронскі Язэп
Іваноўскі Казімір
Курча Анзэльм, падстароста аршанскі
Малькевіч Францішак
Манувір Антон
Мусніцкі Бэнадыкт
Навацкі Людвік, ротмістар аршанскі
Садоўскі Гэкаш
Старыковіч Даніэль
Шкультэцкі Казімір
Шпакоўскі Язэп
Штэйна Ігнат
1771
Міхал Іваноўскі Казімір, кам~к~ віцебскі 1772
Міхал Станкевічы 1774-75, 1777
Міхал Куроўскія Флёрыян і Антон, лоўчавыя амсьціслаўскія
Пятэльчыц Дамінік
Касоўскі Людвік
Канарскі Ян
Александровіч Язэп
1775
Міхал Куроўскі Антоні, лоўчыц амсьціслаўскі, лоўчы старадубскі
Закрэўскі Язэп
Вялюнскі Францішак
Пятэльчыц Дамінік
Станевіч Якуб
Бурба Якуб, возны правінцыі аршанскай
1775
Міхал Курч Анзэльм, падстолі аршанскі 1775
Міхал Куроўскія Флёрыян і Антон, лоўчыя амсьціслаўскія
Навацкі Людвік, суддзя памежны і ротмістар аршанскі
1776
Міхал Статкевічы
Ваньковічы, судзейскія земскія ваяводзтва менскага
1776
Міхал Куроўскія Флёрыян і Антон, лоўчыя амсьціслаўскія
Навацкі Людвік, ротмістар аршанскі
Ігнатовіч Яўхім, каморнік гарадзенскі й паручнік расейскіх войскаў
1776
Марыянна і Элеанора Арцішэўскія 1780
Ян, ротмістар аршанскі Гурковіч Арон
Ізраэлёвіч Мордух
Калмановіч Гурка
Мардуховіч Кушэль
Эльлёвіч Лейба
1795

Юры Лычкоўскі |