Urzędnicy województwa mińskiego

nawigator

Zeszyt I

Zeszyt I
  • Ураднікі (пасады, тытулы) Менскага ваяводства XVI — XVIII стагоддзяў

    (Біяграфічны даведнік) / Ф. Чарняўскі. - Мн.: Олдеран, 2007. - 224 с. Выпуск I

  • Urzędnicy (stanowiska, tytuły) województwa mińskiego XVI — XVIII wieków

    (Informator biograficzny) / F. Čarniaŭski. - Mn.: Ołderan, 2007. - 224 s. Zeszyt I

Nazwiska urzędników

  • Stolnikowie
  • Podstolowie
  • Łowczowie
  • Strukczaszowie
Rozdział 11. Stolnikowie
# Urzędnicy
1 Jerzy s. Bogdana KAPOSZCZEWSKI
2 Mikołaj s. Michała ANFOROWICZ
3 Jan s. Jana ŻYŻEMSKI
4 Aleksandr ŻYŻEMSKI
5 Krzysztof MIŃKOWSKI-NAGÓRNY
6 Mikołaj Kazimierz DOMBROWSKI
7 Jan s. Jarosza ŻYŻEMSKI
8 Władysław KOMAR
9 Krzysztof s. Hieronima KOSAKOWSKI
10 Janusz HARABURDA
11 Andrzej KOSAKOWSKI
12 Gabryel Kazimierz GÓRSKI
13 Piotr DĘBOWSKI
14 Jerzy RUDOMINA-DUSIACKI
15 Kazimierz Karol UNICHOWSKI
16 Mikołaj Kazimierz z Indran KOŚCIEŁKOWSKI
17 Kazimierz Chwalibóg WASILEWSKI
18 Atton Wilhelm GROTUSZ
19 Jan WYGOWSKI
20 Teodor Antoni WAŃKOWICZ
21 Jan Piotr s. Wilbuta POPŁOŃSKI
22 Dominik Ałojzy WOŁODKOWICZ
23 Leon Paweł WOŁODKOWICZ
24 Stefan z Jaksów BYKOWSKI
25 Florian Stanisław z Jaksów BYKOWSKI
26 Józef WOŁODKOWICZ
27 Jan Józef KŁOKOCKI
28 Marcin WOŁODKOWICZ
29 Joachim CHMARA
30 Krzysztof z Glińskich LICHODZIJEWSKI
Rozdział 12. Podstolowie
# Urzędnicy
1 Piotr JAWOJSZ-TRUSOWICKI
2 Stanisław s. Macieja ZACHARZEWSKI
3 Jan s. Hrehorego WIAŻEWICZ
4 Mikołaj s. Hrehorego WIAŻEWICZ
5 Janusz s. Pawła UNICHOWSKI
6 Jerzy ZIENOWICZ
7 SZAŁUCHA
8 Piotr s. Jerzego KAPOSZCZEWSKI
9 Mikołaj Kazimierz s. Wojciecha DZIEWIAŁTOWSKI
10 Kazimierz PUCHALSKI
11 Stanisław ŚWIRSKI
12 Samuel ZABUSKI
13 Jan KENSOWSKI
14 Tomasz ZAWISZA
15 Michał z Gajan TOŁKACZ
16 Jan s. Stefana WAŃKOWICZ
17 Władysław Kazimierz z Skrzetuszewa WAWRZECKI
18 Antoni KOSTROWICKI
19 Kazimierz Karol STANKIEWICZ
20 Jakób SZADURSKI
21 Aleksandr ZALESKI
22 Dominik Ałojzy WOŁODKOWICZ
23 Michał KOSTROWICKI
24 Jan RDUŁTOWSKI
25 Józef Antoni KORYZNA
26 Antoni z Kostrowic KOSTROWICKI
27 Dawid MICKIEWICZ
28 Piotr z Rogala ŻERNICKI
29 Antoni GRABIENICKI
30 Stefan z Jaksów BYKOWSKI
31 Michał Kazimierz ks. na Żyżmach ŻYŻEMSKI
32 Ignacy KARNICKI
33 Jan Józef KŁOKOCKI
34 Marcin WOŁODKOWICZ
35 Joachim CHMARA
36 Michał ŚWIĘTORZECKI
37 Walerian KOSTROWICKI
38 Felician Franciszek RUDNICKI
39 Piotr PAWLIKOWSKI
Rozdział 21. Łowczowie
# Urzędnicy
1 Jerzy BEREŚNIEWICZ
2 Jan Paweł POŻARYSKI
3 Mikołaj SUCHCICKI
4 Jan Karol WIELICZKO
5 Aleksandr ZALIWSKI
6 Stefan POŻARYSKI
7 Adam POŻARYSKI
8 Jerzy Jan WOJNA
9 Krzysztof GALIMSKI
10 Benedykt BUŁHAK
11 Franciszek JABŁOŃSKI
12 Hrehory NIEMIRA
13 Jerzy POMORSKI
14 Stanisław KOŚCIUSZKIEWICZ
15 Dawid MICKIEWICZ
16 Daniel Korneli OWŁOCZYMSKI
17 Andrzej Benedykt KARNICKI
18 Antoni Kazimierz KARNICKI
19 Władysław KARNICKI
20 Marcin z Jaksów BYKOWSKI
21 Adam Michał CHMARA
22 Ignacy KARNICKI
23 Kazimierz z Jaksów BYKOWSKI
24 Ignacy SULISTROWSKI
25 Jan BUŁHAK
26 Adam Michał CHMARA
27 Antoni z Kosarzewa BORZECKI
28 Stanisław ODACHOWSKI
29 Kazimierz KOSTROWICKI
30 Jan PAWLIKOWSKI
31 Felician RATYŃSKI
32 Felician PROSZYŃSKI
33 Kazimierz JASIŃSKI
34 Tadeusz Kazimierz WAŃKOWICZ
35 Stanisław BUŁHAK
36 Józef DWORZECKI
37 Melchior SZYMONOWSKI
38 Ambroży MYŚLICKI
39 Franciszek z Obór OBORSKI
40 Tadeusz BOHDANOWICZ
41 Tadeusz WORONIEC
42 Franciszek Mikołaj KOROLKO-BOBROWSKI
43 Stanisław BOHUSZEWICZ-MIŃKOWSKI
Rozdział 29. Strukczaszowie
# Urzędnicy
1 Ignacy TRUSKOWSKI
2 Andrzej Antoni MARTYNOWSKI

Przygotował i przetłumaczył: J. Łyczkowski