Urzędnicy województwa mińskiego

nawigator

Zeszyt III

Выпуск III
  • Ураднікі (пасады, тытулы) Менскага ваяводства XVI — XVIII ст/:

    (Біяграф. давед.). Ф. В. Чарняўскі. Мн.: ТАА "Белпрынт"/ 2009.- .). Выпуск III: (канюшыя, абозныя, крайчыя, мастаўнічыя і будаўнічыя)

  • Urzędnicy (stanowiska, tytuły) województwa mińskiego XVI — XVIII w/:

    (Infor. biograf.). F. V. Čarniaŭski. -/ 2009.- .). Zeszyt III: (koniuszowie, oboźni, krajczowie, mostowniczowie i budowniczowie)

Nazwiska urzędników

  • Koniuszowie
  • Oboźni
  • Krajczowie
  • Mostowniczowie
  • Budowniczowie
Rozdział 23. Koniuszowie
# Urzędnicy
1 Józef BAKA
2 Walerian GNATOWSKI
3 Władysław Mikołaj PROSZYŃSKI *)
4 Jan s. Eliasza HINKO *)
5 Józef Jan GNATOWSKI *)
6 Władysław Wojciech LENKIEWICZ
7 Aleksandr MACKIEWICZ
8 Michał REJWODZKI-BAJKOWSKI
9 Florian z Jaksów BYKOWSKI
10 Antoni DOWBOR
11 WIAŻEWICZ Jan
12 Tadeusz WIAŻEWICZ *)
13 Krzysztof z Jaksów BYKOWSKI *)
14 Leon z Jaksów BYKOWSKI
15 Franciszek UNICHOWSKI
16 Ignacy Celestian ŚWIĘCICKI
17 Wawrzyniec KOSTROWICKI *)
18 Wiktor ks. na Żyżmach ŻYŻEMSKI
19 Tadeusz Kazimierz WAŃKOWICZ
20 Józef Ignacy ŚWIĘCICKI
21 Piotr PAWLIKOWSKI
22 Leon RYMWID-MICKIEWICZ
23 Stanisław ODACHOWSKI *)
24 Ignacy PRZYSIECKI *)
25 Józef PLEWAKA *)
26 Tomasz GZOWSKI *)
27 Ignacy RATYŃSKI
28 Ignacy PROSZYŃSKI *)
29 Władysław STECKIEWICZ *)
30 Tadeusz STECKIEWICZ *)
Rozdział 24. Oboźni
# Urzędnicy
1 Michał WALICKI *)
2 Jan GODEBSKI *)
3 Michał GIERALT-HOŁUB *)
4 Sebastian CEDROWSKI
5 Stefan Stanisław KARNICKI
6 Jan Kazimierz HRYSZKIEWICZ *)
7 Daniel Kazimierz FILIPOWICZ
8 Stefan RACZYŃSKI *)
9 Stanisław CEDROWSKI
10 Leon Paweł WOŁODKOWICZ
11 Mikołaj Kazimierz ŚWIĘCICKI
12 Tomasz MAJEWSKI
13 Onufry TRYJKOWSKI *)
14 Eliasz ŁUPIŃSKI *)
15 Ignacy Józef ŚWIĘCICKI
16 Felician PROSZYŃSKI
17 Piotr PAWLIKOWSKI
18 Franciszek z Obór OBORSKI
19 Leon RYMWID-MICKIEWICZ
20 Ignacy RATYŃSKI
21 Onufry OSKIERKA *)
22 Mikołaj ŚWIĘTORZECKI
23 Jan ŚWIĘTORZECKI
24 Tomasz ŚWIĘTORZECKI *)
25 Onufry z Przeradowa PRZERADOWSKI
Rozdział 26. Krajczowie
# Urzędnicy
1 Samuel MIRSKI *)
2 Bronisław Bogdan TARGONIA-ŻYDOWICZ
3 Władysław SZABŁOWIŃSKI
4 Hrehory MACKIEWICZ
5 Jan Jerzy z Proszanki-Baranków PROSZYŃSKI
6 Józef Antoni z Proszanki-Baranków PROSZYŃSKI *)
7 Jan Stanisław WOŁODKOWICZ
8 Aleksandr Jan z Samsonów-Jabłoni JABŁOŃSKI
9 Franciszek WOŁODKOWICZ
10 Franciszek z Obór OBORSKI
11 Tadeusz WOŁODKOWICZ *)
12 Mikołaj ŚWIĘTORZECKI
13 Ignacy PRZYSIECKI
14 Tomasz z Obór OBORSKI
Rozdział 27. Mostowniczowie
# Urzędnicy
1 Jan s. Bogdana SIENCZYŁŁO
2 STOMA-PACKIEWICZ
3 Szczepan PACKIEWICZ
4 Bazyli BOHUSZEWICZ-MIŃKOWSKI
5 Marcin WOŁODKOWICZ
6 Adam WOŁODKOWICZ *)
7 Andrzej s. Mikołaja STANKIEWICZ
8 Jan MAŃCZAK
9 Augustyn POHOŻY-KONSTANTYNOWICZ
10 Samuel Jan BORODZICZ *)
11 Franciszek CIOŁEK-KOMAROWSKI *)
12 Franciszek Władysław TARGONIA-ŻYDOWICZ *)
13 Jan Bronisław z Tarłowa-Buków TARLECKI *)
14 Felician RATYŃSKI
15 Józef Antoni GORKAŃSKI-GORDZIAŁKOWSKI
16 Andrzej GINEJT-KUNCEWICZ *)
17 Antoni Walerian GORKAŃSKI-GORDZIAŁKOWSKI *)
18 Mikołaj ŚWIĘTORZECKI
19 MAJEWSKI *)
20 Andrzej Władysław NIEMIRSKI *)
21 Michał OSIECIMSKI *)
22 Bogusław TARGONIA-ŻYDOWICZ *)
23 Stefan BONEK *)
24 Józef WYSOCKI *)
25 Józef Jan WORONIEC
Rozdział 28. Budowniczowie
# Urzędnicy
1 Jan Bogusław z Tarłowa-Buków TARLECKI *)
2 Antoni TRUSKOWSKI
3 Florian z Jaksów BYKOWSKI
4 Piotr z Rogali ŻERNICKI
5 Andrzej SIEMASZKO
6 Kazimierz ODACHOWSKI
7 Józef Jan WORONIEC
8 Andrzej KUŚCIŃSKI *)
9 Antoni ŚWIĘTORZECKI *)
10 Kazimierz DOBRZYŃSKI *)
11 Kazimierz z Kostrowic KOSTROWICKI
12 Bogdan z Kostrowic KOSTROWICKI

*) Osoby, prawa których do tytułu (urządu) nie potwierdzają się dokumentami i wywołują wątpliwości u autorów informatora.

Tłumaczenie J. Łyczkowskiego