Гербы на літары "С-Т"

С

Саколя

Герб Саколя

 
 

Антаневічы (А100)
Гарэцкія (Г102)

Самсон

Герб Самсон

(Ватта)
 

Бутманы (Б263)
Былеўскія (Б291)
Валатоўскія (В35)
Вітакоўскія (В163)
Курачыцкі (Нг95)
Мацялевічы (ЗВ[2]110)
Яблонскія (Нг198)

Сас І

Герб Сас І

 
 

Аляшкевічы (А76-78)
Бабашынскія (Вг6)
Бабашынскія (ЗВ[1]5)
Бараноўскія ЗВ[1]12)
Бачынскія (Б127)
Баярскія (Б130)
Беразоўскія (Б144)
Блажаевічы (Б172)
Блажэвічы (Б173,174)
Браткоўскія (Б195)
Браўчынскія (Вг10)
Брылеўскія (Б214)
Валасевічы (В32)
Вальмусы (В53)
Васінскія (В99)
Вітвіцкія (В164)
Гарачкі (Г70)
Гуйды (Г253)
Дабранскія (Д15)
Дабранскія (Нг55)
Данейкі (Д65,66)
Данейкі (Нг59)
Данейкі (Д64)
Даніловічы (Д71)
Длугапольскія (Д131)
Дубраўскія (Д185)
Дунаеўскія (Д195)
Зімніцкія (З118)
Мікульскія (Нг117)
Сьвістуны (Аг103)
Тарнаеўскія (ЗВ[2]173)
Шыльвінскія (Вг151)

Семяновіч

Герб Семяновіч

уласны
(Радван адм.)

Канановічы (Вг61)
Канановічы (ЗВ[2]83)

Сервірог

Герб Сервірог

уласны
(Прус ІII адм.)

Сервірогі (Рг45)

Солтан

Герб Солтан

уласны
(Сыракомля адм.)

Солтаны (Рг48)

Стары Конь

Герб Стары Конь

 
 

Бутвілоўскія (Б271)

Страгоня

Герб Страгоня

 
 

Плявакі (ЗВ[2]145)

Стралка

Герб Стралка

уласны

Канюшэўскія (Рг21)

Стрэмя

Герб Стрэмя

 

Буржынскія (Б253-255)
Бучынскія (Б273,274)
Вайніцкія (В13)
Войнічы (В184,186)
Войнічы (Нг30)
Еньчыкі (Е6)
Зімодры (З120)
Ліпавецкія (ЗВ[2]97)

 

Анкудовічы (А97)
Ботвіты (Б188)
Гамаліцкія (Г44)
Гарбатоўскія (Г73-77)
Гарбатоўскія (Нг43)
Гарбатоўскія (Рг10)
Гарбоўскія (Г84)
Дзяржаўскія (Д126)
Дзяржынскія (Д128)
Дзяржэнскія (Аг32)
Заблоцкія (З9,10)
Заблоцкія (ЗВ[1]29)
Куркі (ЗМ59)
Лычкоўскія (Рг32)
Самуйлы (Нг150)
Уланоўскія (Нг179)
Шауманы (ЗВ[1]89)

Сухакомнаты

Герб Сухакомнаты

 

Аўлачымскія (А183)
Беластоцкія (Б137)
Гамскія (Г51)
Рыдзеўскія (Аг89)

Сушынскі

Герб Сушынскі

уласны

Сушынскія (ЗМ100)

Сцыпіён

Герб Сцыпіён (адм.)

адм.

Шчарбінскія (Вг146)

Сыракомля

Герб Сыракомля

 

Андрусевічы (А90)
Булаты (Б243)
Булгакі (Б244-248)
Булгакі (Вг12)
Булгакі (Нг19)
Ваўчэцкія (В117)
Ваўчэцкія (Нг27)
Вітарты (ЗВ[2]28)
Вялічкі (В228)
Галубоўскія (Г38)
Голубы (Г168-170)
Голубы (Хг27)
Дзявочкі (Д121)
Жоландзі (Е57)

Сьвенчыц

Герб Сьвенчыц

 

Губінскія (Г245)
Пацалаеўскія (ЗВ[2]137)

Сьверчак

Герб Сьверчак

 

Басарэўскія (Б117)

Сьвінка

Герб Сьвінка

 

Брауны (Б196)

Сьвят 1

Герб Сьвят (адм.)

адм.

Ігнатовічы (З200,202,203)

Сьлепарод

Герб Сьлепарод (адм.)

адм.

Занкевічы (Вг166)

(Сьлепаворан,
Сьляпы Воран)

Альшэўскія (А66-69)
Альшэўскія (Нг5)
Апокі (А113)
Астроўскія (А176)
Багенскія (Б32)
Багенскія (ЗВ[1]9)
Балвановічы (Б58)
Бразоўскія (Б209)
Буйвіды (Б231)
Буйкі (Б232)
Вайцяхоўскія (В26)
Ваўрэцкія (В113)
Відманты (В140)
Вырыкоўскія (В206)
Вярбіцкія (В237)
Вярбіцкія (Рг8)
Гансеўскія (Г55)
Гаркушы (Г92)
Горнічы (Г178)
Гранкоўскія (Г201)
Гуркі (Г258)
Гутоўскія (Г282)
Гутоўскія (Вг39)
Гяндзьвілы (Г302)
Дачэўскія (Д92)
Дваракоўскія (Д101)
Дзеражынскія (Аг31)
Драздоўскія (Аг27)
Дрыжынскія (Д169)
Дыбоўскія (Аг29)
Жмяёўскія (Е56)
Жукі (Е63,64)
Жухавецкія (Е83)
Златагорскія (З121)
Златагурскія (Вг173)
Зьвяровічы (З104)
Зьмяеўскія (З129)
Зэгздры (Вг172)
Зэгздры (ЗВ[2]69)
Каленчынскія (Нг84)
Каменскія (ЗВ[2]80)
Камінскія (ЗМ50)
Кражынскія (Вг69)
Красінскія (Рг26)
Красовскі (Хг49)
Кучынскія (Рг30)
Левашкевічы (ЗВ[2]96)
Лісоўскія (ЗВ[2]99)
Мікуцкія (ЗВ[2]113)
Мількевічы (ЗВ[2]115)
Паракі (ЗВ[2]133)
Песьлякі (ЗМ85)
Пугальскія (Нг135)
Разановічы (Рг42)
Райкевічы (Нг143)
Ураблеўскія (ЗМ106)
Урублеўскія (Вг163)
Урублеўскія (ЗВ[2]175)
Хайніцкія (ЗМ108)
Шмідты (ЗВ[2]189)
Юшкевічы (Рг62)
Юшкевічы (ЗВ[2]199)
Юшкоўскія (Вг48,49)

Сьлепаўрон

Герб Сьлепаўрон (адм.)

адм.
 

Плюцінскія (Нг133)

Сьцібла

Герб Сьцібла

уласны
 

Сьціблы (Ог94)

Сякер

Герб Сякер

 
 

Занкевічы (З74)
Зянковічы (З161)

Сялянка

Герб Сялянка

уласны

Сялянкі (Аг96)

Сястрэнец

Герб Сястрэнец

(Сестранцэвіч)

Зянкевічы (З154-156)
Зянковічы (З158,160)
Зянковічы (ЗМ46)
Кучукі (ЗМ60)


Т

Тапор

Герб Тапор

(Старжа)

Акаловы (А44,45)
Акаловы (Нг4)
Анцыпы (А109)
Асалінскія (А149)
Бабічы (Б5)
Бакеі (Б51)
Балтрамевічы (Б62)
Белавескія (Б135)
Брэскія (Б210)
Бутрымовічы (Б267)
Грабоўскія (Г185)
Грыцэвічы (Г243)
Жаготы (Е27)
Забелы (З5,6)
Златкоўскія (З122)
Зьвяровічы (З105)
Канасевічы (Рг20)
Тычынскія (Рг51)
Узлоўскія (Нг178)
Шпакоўскія (ЗВ[2]191)
Якубовічы (ЗВ[1]96)
Якубоўскія (Аг42)

Тарнава

Герб Тарнава

 

Барычэўскія (Б114)
Вяроўскія (В239)
Клячкоўскія (Хг48)
Малкевічы (ЗВ[1]46)
Плескія (Рг41)
Тарасевічы (ЗМ102)

Тачала

Герб Тачала

 

Гайдукевічы (Г14)

Топач

Герб Топач

 

Батурэвічы (Б118)
Будніцкія (Б226)
Рацы (Нг146)
Тоўсьцікі (Нг173)

Топач

Герб Топач (адм.)

 

Жаглінскія (Е25)

 

Будкевічы (Б224,225)
Бубелы (ЗМ11)
Буткевічы (Б259-261)
Буткевічы (Аг17)
Буткевічы (Вг13)
Бэткі (Б159)
Гурскія (Г265)
Міхалоўскія (Хг64)
Семірадзкія (Нг156)
Шахоўскія (ЗВ[1]90)

Траска

Герб Траска (адм.)

адм.

Траскоўскія (Вг154)

Троска

Герб Троска

уласны

Відгінты (В139)
Троскі (Нг174)

Трубы

Герб Трубы

 

Ваўкі (В107)
Вінчы (В157,158)
Вінярскія (В159)
Войны (В189,190)
Войны (Нг32)
Войны (Нг33)
Гінтаўты (Г142-143)
Грычыны (ЗМ30)
Гяковічы (Г301)
Дабкоўскія (Д2)
Давідовічы (Д22)
Ёрданы (Е18)
Івашкевічы (З184,191,194,195)
Садкоўскія (Аг92)
Сьвіршчэўскія (ЗВ[2]164)
Трубіны (Вг153)

Трубы

Герб Трубы (адм.)

адм.

Петрусевічы (Вг103)

Тры Зоркі

Герб Тры Зоркі

 

Случаноўскія (Рг47)

Тры Зубы

Герб Тры Зубы

 

Батурыцкія (Б119)

Тупая Падкова

Герб Тупая Падкова

Астроўскія (А177,178)


1) Выява герба рэканструявана на падставе выданьняў:
1. W. W. Kojałowicz. Herbarz rycerstwa W.X.Litewskiego, t.z. Compendium / Kraków, 1897 - стар. 302;
2. K. Niesiecki. Herbarz polski - T.IV / Lipsk, 1839 - стар. 401