Herbarz szlachty białoruskiej (wielkolitewskiej)

nawigator

Tom I

Tom 1
  • Гербоўнік беларускай шляхты.

    Т. Капіца, А. Леўчык, С. Рыбчонак і інш.– Мн.: БелНДІДАС, 2002.– Т.1.– 493 с.


  • ISBN 985-6099-83-8

  • Herbarz szlachty białoruskiej.

    T. Kapica, A. Leŭčyk, S. Rybčonak i in. Mn.: "БелНДІДАС, 2002. - T.1.- 493 s.

Szlachta

nazwiska na literę "A" ("O")

  • 01-50
  • 51-100
  • 101-150
  • 151-192
Artykuły 1 - 50
# Rodzina (Nazwisko) Herbu

1

OBODOWICZ Łabędź
2 OBOŁOŃSKI
3 ABŁAMOWICZ Abdank
4 OBORSKI Kolumna
5 ABRAHIMOWICZ Ulanicki
6 ABRAMOWICZ Waga
7 ABRAMOWICZ Korab
8 ABRAMOWICZ Lubicz
9 ABRAMOWICZ Lubicz
10 ABRAMOWICZ Leliwa
11 ABRAMOWICZ Jastrzębiec
12 ABRAMOWICZ Jastrzębiec
13 OBRĄPALSKI Lubicz
14 OBRYCKI
15 OBRYCKI Prus I
16 ABULEWICZ Radwan
17 OBUCH Obuchowicz
18 OBUCHOWICZ Obuchowicz
19 OBUCHOWICZ Obuchowicz
20 OBUCHOWICZ Klucz (odm.)
21 OBUCHOWICZ Jasieńczyk (odm.)
22 OWIERKOWICZ Przyjaciel
23 OGANOWSKI Ogończyk
24 ADAMOWICZ
25 ADAMOWICZ Leliwa
26 ADAMOWICZ Leliwa
27 ADAMOWICZ Leliwa
28 ADAMOWICZ Leliwa
29 ADAMOWICZ Leliwa
30 ADAMOWICZ Leliwa
31 ADAMOWICZ Leliwa
32 ODORSKI Gryf
33 KOŁODYŃSKI-ADUCKIEWICZ, ADUCKIEWICZ Kołodyn
34 ODYNIEC Odyniec
35 ODYNIEC Odyniec
36 ODYNIEC Odyniec
37 AZULEWICZ własnego
38 OZIEMBŁOWSKI Radwan
39 OKOŁOWICZ Ostoja
40 AKORONKO
41 OKIŃCZYC Aksak
42 OKIŃCZYC Aksak
43 OKIŃCZYC Aksak
44 OKOŁOW Topór
45 OKOŁOW Topór
46 OKULICZ Dołęga (odm.)
47 OKULICZ Oksza
48 OKUNIEWICZ Okuń
49 ALEKSANDROWICZ Alexandrowicz
50 ALEKSANDROWICZ Alexandrowicz

Artykuły 51 - 100
# Rodzina (Nazwisko) Herbu

51

ALEKSANDROWICZ Alexandrowicz
52 ALEKSANDROWICZ Alexandrowicz
53 ALEKSANDROWICZ Kościesza
54 ALEKSANDROWICZ Kościesza
55 OLĘDZKI Rawicz
56 OLĘDZKI Rawicz
57 OLĘSKI Rawicz
58 RONNENBERG-OLINGER Dołęga
59 OLISIEWICZ Giejsz
60 OLIFEROWICZ
61 ALCHIMOWICZ Pobóg (odm.)
62 OLCZYKIEWICZ
63 OLSZEWSKI Kościesza
64 OLSZEWSKI Kościesza
65 OLSZEWSKI Kościesza
66 OLSZEWSKI Ślepowron
67 OLSZEWSKI Ślepowron
68 OLSZEWSKI Ślepowron
69 OLSZEWSKI Ślepowron
70 OLEWIŃSKI Ostoja
71 OLEKIEWICZ Lew
72 ALEKSIEJEW
73 OLECHNOWICZ Leliwa
74 OLECHNOWICZ Leliwa
75 OLESZKIEWICZ Leliwa
76 OLESZKIEWICZ Sas
77 OLESZKIEWICZ Sas
78 OLESZKIEWICZ Sas
79 AMBROŻEWICZ Wąż
80 AMBROŻEWICZ Wąż
81 OMIECIŃSKI Junosza
82 JACYNA-ONACKIEWICZ Jacyna
83 ONOSZKOWICZ Jacyna
84 ONGIRSKI
85 CZECHOWICZ-ANDRONOWSKI Syrokomla (odm.)
86 ANDRZEJEWSKI Prus I
87 ANDRZEJEWSKI Prus I
88 ANDRZEJEWSKI, WYSOKIŃSKI-ANDRZEJEWSKI Prus I
89 ANDRZEJKOWICZ Pobóg
90 ANDRUSIEWICZ Syrokomla
91 ANDRUSZKIEWICZ Mogiła
92 ANDRZYJEWSKI
93 ONIKIEWICZ
94 ONISOWICZ Jasieńczyk
95 ONICHIMOWSKI Junosza
96 ANISZEWSKI Szreniawa
97 ANKUDOWICZ Sulima
98 ONOSZKO Jacyna
99 ANSILEWSKI Dąbrowa
100 ANTONIEWICZ Sokola

Artykuły 101 - 150
# Rodzina (Nazwisko) Herbu

101

ANTONIEWICZ Janina
102 ANTONOWICZ Andrault de Buy
103 ANTOSZEWSKI Jelita
104 ANTONOW
105 ANTONOW
106 ANTUSZEWICZ Dąbrowa
107 ONUFROWICZ Bończa
108 ANCUTA Ancuta
109 ANCYPA Topór
110 ANCYPEROWICZ Ostoja
111 APANOWICZ Prus I
112 OPACKI
113 OPOKA Ślepowron
114 LITAWOR-ARAMOWICZ Odrowąż
115 ORANOWSKI Szreniawa
116 ORAŃSKI Kościesza
117 WOYNA-ORAŃSKI Kościesza
118 ARESTOWICZ Leliwa
119 ORACZEWSKI Szreniawa
120 ORDYNIEC Łodzia
121 ORZECHOWSKI Oksza
122 ORZECHOWSKI Rogala
123 ORZESZKIEWICZ Prus II
124 ORZELSKI Dryja
125 ORZESZKO Korab
126 ORŁOWSKI
127 ORŁOWSKI
128 ORŁOWSKI Lubicz
129 ORŁOWSKI Chomąto Kleszcze
130 ORŁOWSKI Junosza
131 ARTYŃSKI Bożawola
132 ARCHANGIELSKI
133 ARCIMOWICZ
134 ARCIMOWICZ Dołęga
135 ARCIMOWICZ Dołęga
136 ARCIMOWICZ Dołęga
137 ARCISZEWSKI Prawdzic
138 ARCISZEWSKI Prawdzic
139 ARCISZEWSKI Prawdzic
140 ARCISZEWSKI Rola
141 ARCISZEWSKI Rola
142 ORCIUCH Arcemberski
143 d'ORION Łabędź
144 ARESTOW, ARYSTOW
145 ORZESZKO-OSTREJKO Drogosław
146 ORZESZKO-OSTREJKO Drogosław
147 OSOWIECKI (OSSOWIECKI) Gryf
148 OSOLIŃSKI (OSSOLIŃSKI) Topór
149 ASSANOWICZ Amadej
150 OSIPOWICZ Łodzia

Artykuły 151 - 192
# Rodzina (Nazwisko) Herbu

151

OSKIERKA
152 OSKIERKA
153 OSKIERKA Murdelio
154 OSKIERKA Murdelio
155 OSKIERKA Murdelio
156 OSKIERKA Murdelio
157 OSMOŁOWSKI
158 OSMOŁOWSKI Bończa
159 OSMOŁOWSKI
160 OSMOLSKI Bończa
161 OSSOWSKI Gryf
162 OSSOWSKI Dołęga
163 OSTANOWSKI Ostoja
164 OSTACHNOWICZ Ogończyk
165 OSTASZKIEWICZ Leliwa
166 OSTASZEWICZ Ostoja
167 OSTROWSKI
168 OSTROWSKI Korczak
169 OSTROWSKI Korczak
170 OSTROWSKI Leliwa
171 ŁOGWIN-OSTROWSKI Leliwa
172 OSTROWSKI Nieczuja
173 OSTROWSKI Nieczuja
174 KUNIEWICZ-OSTROWSKI Poraj
175 PROSOŁOWICZ-OSTROWSKI Rawicz
176 OSTROWSKI Ślepowron
177 OSTROWSKI Tępa Podkowa
178 OSTROWSKI Tępa Podkowa
179 OSTYŁOWSKI Ostoja
180 OSIEJEWSKI Ostoja
181 OSIECIMSKI Lubicz
182 OSIECIMSKI Lubicz
183 OWŁOCZYMSKI Suchekomnaty
184 OWSIANY Ostoja
185 OWSIANY Ostoja
186 OWSIANY Rawicz
187 OCHOTNICKI Bogoria
188 OCHOCIMSKI Ostoja
189 OCHRYMOWICZ Bogoria
190 OCZEPOWSKI Ostoja
191 OCZEPOWSKI Ostoja
192 OCZEPOWSKI Bożawola

Przygotował i przetłumaczył: J. Łyczkowski